4.ročník Běhu kolem Orlíku vyhráli František Tichý a Jana Sankotová

Již po čtvrté se pod Orlíkem sešli běžci, aby poměřili své síly. Změna trasy a slunečné počasí přilákalo celkem 58 účastníků všech věkových a výkonnostních kategorií. Deštivé počasí začátkem týdne udělalo v některých místech z trasy blátivé lázně. I přesto mnoho účastníků pilně trénovalo a ověřovalo stav trati několik dní před startem. Obhájit svá prvenství z minulého roku přijeli i loňský vítězové svých kategorií. V mužích Franta Tichý a v ženách Zuzka Ševecová. V 11:00hod zazněl povel ke startu a početné pole běžců se vydalo zdolávat kopce, náročné seběhy i klidnější rovinaté úseky v krásné krajině okolo zříceniny hradu Orlík. Hned první kopec okolo židovského hřbitova začal celé startovní pole trhat. U jezírek se oddělila pětice závodníků vedena právě Frantou Tichým, kterého následovali Pavel Škrleta, Rudolf Vele, Jirka Koten a Míra Lhotský. V další skupince pronásledovatelů se drželi borci z Humpolce Libor Voplakal a Libor Krejčí. Mezi ženami se od začátku ujala vedení Jana Sankotová následována Monikou Havlů a Ludmilovou Vermešovou. Diváci v cíli s napětím vyčkávali, kdo se objeví jako první po 10-ti kilometrovém běhu. Adeptů na prvenství bylo letos hodně. S přehledem nakonec obhájil své vítězství z minulého roku Franta Tichý v čase 41min 06s. Na druhém místě s minutovým odstupem doběhl Jirka Koten a jako třetí v celkovém pořadí Rudolf Vele. V ženách se v cíli z vítězství radovala Jana Sankotová (51:31), druhá Ludmila Vermešová a třetí Monika Havlů.
Všem závodníkům děkujeme za účast a za předvedené výkony. Věříme, že se za rok opět sejdeme na startu. Zároveň vás zveme na další závod v poháru Triatleta Humpolecka na terénní triatlon v Plačkově IRONieMAN.
Věcné ceny pro nejlepší věnovaly firmy a společnosti: Rodinný pivovar Bernard, USN CZ a Petra plast. Děkujeme jim za podpoření akce. Zároven dekujeme všem dobrovolníkum, kterí se podíleli na vytvorení zázemí závodu.

Výsledky 2014


Fotky 2014 (Libor Voplakal)

Fotky 2014 (Jirka)